Inspiratsioon
Hea teid näha!
Muul juhul logige sisse e-posti teel.
Tere tulemast Sadolini
Muul juhul logige sisse e-posti teel.
Tingimused
Registreerimine on lõppenud
Registreerimine õnnestus, palun logige sisse
Registration complete
Unustasid oma salasõna
Palun sisesta oma e-maili aadress
Salasõna on muudetud
Salasõna on edukalt muudetud.
Taotluse saadetud
Kohandatud inspiratsiooni saamiseks täitke allpool 3 küsimust
Kustutage konto
Teie seinad vajavad värskendamist? Kuidas rakenduse Sadolin Visualizer abil valida täiuslik värvitoon
Rakendus aitab teil valitud värvide seast teha lõpliku valiku ja näitab, kuidas värvitud ruum hakkab välja nägema.
"Mu elutoa seintel on värv vana ja tuhmunud. Sooviksin uut värvilahendust, kuid ei tea, millest alustada. Palun abi!"
Te ei suuda otsustada, millist värvitooni seinad värvida? Te pole ainus. AkzoNobeli hiljutises uuringus tunnistas peaaegu kolmandik küsitletutest, et õige värvikombinatsiooni valimine on peamine raskus, mistõttu nad pole hakanud kodus siseviimistlust muutma.
Ent värvi valimine ei tarvitse olla raske ja tüütu töö. On palju abivahendeid ja nippe, mis aitavad leida täiusliku värvipaleti.
Katsetage värve enne ostmist
Sadolin Visualizer abil näete kohe, kuidas värvitud tuba hakkab välja nägema. Saate vaadata valmislahendust, ilma et peaksite isegi värvi ostma.
Seda on nii lihtne kasutada. Lihtsalt suunake oma nutiseade seinale mida soovite värvida, valige soovitud värvitoon ja puudutage vastavat seina. Nähtu ei meeldi teile? Rakenduse abil saate otsida Sadolin värvipaletist oma lemmiksalli või muu meelepärase eseme ligilähedase värvitooni.
Te pole ikka veel kindel, millest alustada? Siin on teile mõned lihtsad nõuanded värvide kokkusobitamiseks.
Harmoonilised värvikavad
Harmoonilise värviskeemi valimine on üks lihtsamaid võimalusi maitseka tulemuse saamiseks. Selleks valige värviringilt – töövahend, mida kunstnikud ja disainerid kasutavad värvide kokkusobitamiseks – lähestikku asuvad värvid.
Hea näide harmoonilisest värvikavast on roosa, lilla ja sinine. Võite koostada ise meelepärase värvipaleti, valides värviringist mis tahes kõrvuti asuvad värvitoonid.
Rahuliku ja tasakaalustatud üldmulje loomiseks piirake valikut kahe või kolme värvitooniga ja kasutage tagasihoidlikumate taustavärvide foonil üht erksamat tooni aktsendina.
Millised värvid?
[C7.49.50] (/et/varvi-detailid/c74950)
[Y6.24.52] (/et/varvi-detailid/y62452)
[X9.11.74] (/et/varvi-detailid/x91174)
Vastandvärvidega värviskeem
Vastandvärvid, mida nimetatakse ka täiendvärvideks, paiknevad värviringil üksteise vastas, nagu näiteks punane ja roheline, sinine ja oranž, lilla ja kollane. Need värvid täiendavad teineteist ja rõhutavad vastastikku teineteise erksust.
Kuna täiendvärvid on kontrastsed, on neid raskem maitsekalt kombineerida, samas tulemus võib olla uskumatult efektne. Nipp on selles, et üks värv peaks olema värvikava aluseks ja vastandvärvi tuleks kasutada aktsendina.
Näiteks ärkab siniste seinte ja kardinatega elutuba tõeliselt ellu, kui sinna lisada mõned oranžid padjad ja muud aksessuaarid.
Millised värvid?
[S9.30.40] (/et/varvi-detailid/s93040)
[F1.35.65] (/et/varvi-detailid/f13565)
Nihkes vastandvärvide kasutamine
Kui soovite veidi põnevamat kujundust, võiksite proovida nihkes vastandvärve.
Täpsete vastandvärvide kasutamise asemel valige värviringilt ühe vastandvärvi asemel selle kõrval asuv värv – pange näiteks punane kokku laimirohelise ja türkiissinisega.
Sellise lahenduse õnnestumise nipp peitub jälle õigetes proportsioonides. Kahvatu laimiroheline ja türkiissinine sobivad harmooniliseks taustaks, mis toob hästi esile punased aktsentlaigud.
Millised värvid?
[T5.49.35] (/et/varvi-detailid/t54935)
[E7.41.69] (/et/varvi-detailid/e74169)
[F7.31.80] (/et/varvi-detailid/f73180)
Monokroomsed värvikavad
Sellist värviskeemi nimetatakse ka tonaalseks, sest see põhineb sama värvi eri toonidel. Näiteks võite kombineerida kahvatusinised seinad mõõdukalt sinise diivani ning tumesiniste patjade ja kardinatega.
Sellise värvikava puhul on oluline kasutada eri tekstuure ja mustreid, et see ei mõjuks üksluiselt. Ka valge lisamine antud skeemi mõjub tasakaalustavalt, et üks värv ei hakkaks liialt domineerima.
Millised värvid?
[N8.40.21] (/et/varvi-detailid/n84021)
[P8.50.31] (/et/varvi-detailid/p85031)
Tähtsaim näpunäide
Kui olete omale [Sadolin Visualizer] (http://visualizer.sadolin.ee/index.php?lang=et) abil sobiliku tooni leidnud, siis enne suurema värvikoguse soetamist ostke prooviks väiksem taara. Nii looduslik kui ka kunstlik valgus võivad seinavärvi väga oluliselt mõjutada, nii et värvige ära tükk paberit ja teipige seda seintel eri kohtadesse, et näha, kuidas värv näeb välja valguse muutudes.